Hydraulic Submersible Pump - Üsfen Makina Hydraulic Submersible Pump - Üsfen Makina

Hydraulic Submersible Pump

Hidrolik Dalgıç Pompa

Ürün Özellikleri

Dalgıç pompalar, şantiyelerde, su basmış kazılarda, bodrumlarda ve kuyularda vb. temiz veya kirli su veya çamurlu su pompalanırken kullanılır.

Hidrolik dalgıç pompalar, inşaat sektöründeki zorlu koşullar için tasarlanmıştır. Pompanın akıllı çark tasarımı, pompanın 74 mm’ye kadar partikül boyutuna kadar basmasını sağlar.

Üstteki çark suyu dairesel bir hareketle ayarlar ve merkezkaç kuvveti ile koni şeklinde bir hava merkezi oluşur.

Bu şekilde, su ile çark arasında çok az temas olur ve diğer pompa türlerine kıyasla aşınma büyük ölçüde azalır.

Pompalar çok büyük basma kapasitesine sahiptir – 120 m³/saate kadar. HYCON güç ünitelerine veya ekskavatörlere, kamyonlara, traktörlere vb. bağlanabilir.

Ek Özellikler

Elektrik kablosu yok.
Kompakt boyut ve ağırlıkta çok yüksek performans.
Daha az aşınan parça – daha az servis.
Uzun pompa ömrü için doğrudan tahrikli hidrolik motor.
Tamirat gerekmez.
HYCON hidrolik güç ünitelerine, ekskavatörlere, yükleyicilere vb. bağlanabilir.
Maks. basma yüksekliği 30 m(2″) – 20 m (3″) – 22 m (4″).
Pompa boyutuna bağlı olarak ø38-74 mm katı maddeleri basar.

Hidrolik dalgıç pompa seçmeden önce dikkat edilmesi gerekenler
Uygulamanıza uygun hidrolik dalgıç pompayı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır.

Sizin (veya bir müşterinin) küçük ve dar bir alanda bir boruyu kesmeniz veya delmeniz gereken ve sınırlı çalışma kabiliyetine sahip bir işiniz olduğunu varsayalım. Olağan bir iş, kanalizasyonların yenilenmesi veya bir borunun yeniden döşenmesi olabilir. Spesifik olarak, bu tür görevler için operatör kendini atık sudan kurtulmak için bir kanalizasyon pompasının gerekli olduğu bir kuyuda bulur. Aynı zamanda, genellikle çok fazla çamurun oluşturulduğu bir zemin taşlama işinden sonra da olabilir.

Çalışma alanını temiz tutmak için çamurlu ve atık suyu yeniden yönlendirme kapasitesine sahip ve aynı zamanda taş gibi katı maddeleri işleyebilen verimli bir dalgıç pompaya ihtiyacınız olacak. Pompanın içindeki elek, taşları taşımak için yeterince geniş değilse, bu bir sorun haline gelebilir. Durum buysa, komplikasyonlar olacaktır veya en kötü durumda, katı maddeler içeride sıkıştığından pompa çalışmayı durduracaktır.

Hycon’un drenaj pompalarındaki filtre, ø38-74 arasında değişen katı maddeleri basmak için üretilmiştir, bu nedenle bir pompa seçmeden önce, kullanmayı düşündüğünüz alandaki katı maddelerin boyutunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bölgenizdeki katı maddelerin boyutunun zaten farkındaysanız, ihtiyaçlarınıza uygun bir pompa bulmak kolay olmalıdır.

Ayrıca, ne kadar su taşımayı beklediğinizi de göz önünde bulundurmalısınız – dalgıç pompalarımız 35 m³/saat ile 120.000 m³/saat basabilmektedir. Çoğu uygulama için fazlasıyla yeterlidir.

Hidrolik atık su pompalarına özel bir diğer harika özellik, yönlendirilecek su olmadığında otomatik olarak kapanma özelliğidir. Genellikle bu, şehirde çalışırken, bir otoyolun yakınında veya aynı anda birçok araç çalışırken çok önem verilen bir özelliktir. Sadece pompaya göz kulak olmanız veya kapatma konusunda endişelenmeniz gerekmez. Ayrıca astarlama olarak da adlandırılır. Hycon’unki gibi bir hidrolik atık su pompasının manuel su beslemesine ihtiyacı YOKTUR.

HYCON Yağ Akış Bölücü – HFD:

HYCON HFD Yağ Akış Bölücü, güç kaynağı ihtiyacını ortadan kaldırır ve tüm HYCON aletlerini, halihazırda beko, mini yükleyici veya mini ekskavatör gibi bir hidrolik makinenin bulunduğu şantiyelerde sürmek için mükemmeldir.

Önceden ayarlanmış HFD’yi Hidrolik Güç Çıkışına (PTO) bağlamanız yeterlidir ve şantiyede ihtiyaç duyulan testereler, pompalar ve diğer aletlerde doğru akış, basınç ve dönüşten emin olursunuz.

HYCON yağ akış bölücünün 3 yerleşik işlevi vardır:

Dahili akış düzenleme valfi ile çıkış yağı akış kontrolü.
Basınç tahliye valfi tarafından sağlanan maksimum takım çalışma basıncı.
Bir çek valf ile doğru yağ akış yönünü sağlar.

Bizi Arayın